apartmán HRa

interiérový dizajn + realizácia

Lokalita: Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Projekt: 2018

Realizácia: 2019

Plocha: 43m2

Foto: Iva Štarman

V Starom Smokovci sme zrealizovali dva nájomné apartmány v 4-hviezdičkovom hoteli Hrebienok Resort. Určujúce parametre apartmánu A boli úzka dispozícia a jediné okno orientované na sever.

Dlhý pôdorys bolo potrebné rozvážne priečne podeliť a popritom čo najmenej brániť priechodu prirodzeného svetla. Za vstupnými dverami sme plytkou zástenou odčlenili malú predsieň a umiestnili hygienické zázemie. Pobytovú dennú zónu s úspornou kuchynkou, barovým stolovaním a obývacím kútom sme sa snažili čo najviac priestorovo otvoriť.

Zaujímavosťou apartmánu A je „vnútorné okno“ – resp. priečka s veľkým otvorom s pevným zasklením. Jedná sa o viacfunkčné rozhranie obývačky a spálne ukončenej balkónom. V noci slúži pre spálňu ako zvuková bariéra voči zvyšku apartmánu s hosťami. Ak sa zatiahne aj integrovaný záves, stáva sa navyše vizuálnou bariérou. Za dňa je to výklad, ktorý sprostredkováva slnečné lúče a výhľad na Tatry. Pri nevýhodnej pozícii apartmánu na 1. poschodí pomáha tento atypický prvok mierne obmedziť okoloidúcim pohľad do súkromia nájomníkov.

Aby apartmán nepôsobil stiesnene, zvolili sme mobiliár subtílnej konštrukcie a umiestnili veľa zdrojov umelého svetla. K tomu pomáha aj jednoduchý farebný podklad - biele steny a svetlosivá sedačka i posteľ. Atmosféru hôr navodzujeme primárne doplnkami a sekundárne výrazným vzorom v drevenom a kamennom dekóre.


Top