apartman HRb

interiérový dizajn + realizácia

Lokalita: Vysoké Tatry, Starý Smokovec

Projekt: 2018

Realizácia: 2019

Plocha: 66m2

Foto: Iva Štarman

V Starom Smokovci sme zrealizovali dva nájomné apartmány v 4-hviezdičkovom hoteli Hrebienok Resort. Apartmány zdieľajúce bočnú stenu sa vyznačujú súrodeneckým vzťahom s príbuznými výrazovými prostriedkami, materiálmi a výslednou atmosférou.

Väčším z nich je apartmán B, ktorý má voči súrodencovi výhodu samostatného šatníku pri vstupe, vstavanú infrasaunu v kúpeľni alebo priestrannejší balkón.

Spoločenským centrom apartmánu je jedálenský stôl s výrazným lustrom v tvare zvonu. Stojí v strede dispozície a ponúka výhľad do celého apartmánu. Svojou pozíciou uzatvára materiálovo jednotnú kuchynskú zostavu v priestore. Napriek voľnému priechodu pôsobí obývačka uzavretejším dojmom a poskytuje nájomníkom pokojný oddychový kút.

Špecifický prvok „vnútorného okna“, ktorý vznikol na presvetlenie a predelenie menšieho apartmánu, sme zopakovali aj v apartmáne B. Zvuková a voliteľne aj optická bariéra umožnila skrz spálňu priechod denného svetla do kuchyne a výhľad do exteriéru od jedálenského stola.

Do oboch apartmánov sme zvolili mobiliár subtílnej rámovej konštrukcie a umiestnili veľa zdrojov umelého svetla. Inšpiráciu horským prostredím sme do dizajnu preniesli v podobe výrazných vzorov v drevenom dekóre, kamennom obklade i voľbou kovových konštrukcií. Jednoduchý farebný koncept postavený na sivo-bielom základe umožňuje prírodným vzorom ešte viac vyniknúť.


Top