ateliér triha

interiérový dizajn + realizácia

Lokalita: Bratislava, Nové mesto

Projekt: 2016

Realizácia: 2018

Plocha: 65m2

Foto: Iva Štarman

Pri hľadaní vhodného miesta pre vlastné pôsobisko sa nám podarilo obsadiť posledný voľný pozemok v prvej línii Račianskej radiály. Prioritou bolo, aby ateliér sám o sebe reprezentoval našu prácu.

V ateliéri na prvý pohľad dominuje transparentnosť. Voči ulici priestor komunikuje cez celopresklennú fasádu. Ponúka priehľady nielen dovnútra, ale skrz pracovné stoly a zasadačku znova von do malého zeleného átria. Štúdio púta pohľady chodcov a nám sprostredkúva výhľad do parku naproti. Tak ako priehľady aj omietané povrchy prechádzajú z exteriéru až na interiérové steny a znova von. Naše nové pôsobisko s vysokými stropmi sme z dôvodu hluku zapustili meter pod úroveň chodníka.

Aby zostala hlavná fasáda jednoznačná, vstup spolu s parkingom sme naprojektovali zboku pod konzolu. Pôdorys v tvare prísmena L má v úvode malé lobby. Za rastlinným paravánom nasleduje pracovisko pre 6 ľudí. Za závesom – textilnou bariérou uzatvára dispozíciu zasadačka s východom do átria. V jadre prízemia sme skryli toaletu a malú kuchynku.

K umiernenej čierno-sivo-bielej farebnosti sme doladili tyrkysovú, ktorá pri použití na koberci odlišuje pracovnú zónu a zónu zákazníka. Vzdušný minimalistický ateliér vyskladaný z kvalitných haptických materiálov je pre nás ideálnou základňou pre kreatívnu tvorbu.


Top