byt Ag

interiérový dizajn + realizácia

Lokalita: Bratislava, Nové mesto

Projekt: 2014

Realizácia: 2014

Plocha: 86m2

Foto: Iva Štarman

Náš starší projekt prerábky bytu v centre Bratislavy odolal skúške časom a aj dnes je stále aktuálny. Vďaka starostlivosti aj vo výbornej kondícii.

Scestovaný klient a vášnivý zberateľ v jednom, mal o svojom novom bývaní jasnú predstavu a na jeho premene sa výrazne podieľal. Pôvodný mestský byt bol kvalitnou základňou pre moderný interiér, do ktorého majiteľ starostlivo vyberal eklektické prvky. Staré sa spojilo s novým v napínavom kontraste, čím vzniklo jedinečné pánske bývanie s nečakanými zákutiami.

Stavebne ani dispozične sa byt veľmi nezmenil. Zmenou si prešla najmä kuchyňa. Voči vstupu sme ju viacej otvorili. Okrem svojej obvyklej funkcie sa stala aj pútavým uvítacím priestorom. Rozdelili sme ju na tri zóny. Uzavretú časť tvorí celostenová vstavaná skriňa na skladovanie potravín a spotrebičov. Na opačnej strane sme pridaním časti priečky vytvorili polouzavreté zákutie so sporákom a umývadlom. Otvorenou centrálou kuchyne sa stal kuchynský ostrov, kde pracovná doska slúži ako miesto prvého kontaktu s návštevou v elegantnom mramorovom prevedení. Z bývalej slúžkovskej izby s vnútorným svetlíkom je dnes pracovňa majiteľa. Pôvodné okná spolu s dverami a radiátormi prešli repasom. Viacero miestností dostalo novú betónovú podlahu, ktorá s pôvodnými prvkami dobre kontrastuje.

Spáľňu a obývačku mal viac v rukách sám klient. Obom izbám dominujú výrazné kúsky starožitného nábytku z rôznych období a umelecké diela, ktorým prospieva materiálovo aj farebne neutrálny podklad. Bonbónikom obývačky je starý kozub, z ktorého bol vytvorený netradičný bar.


Top