byt Ts

interiérový dizajn + realizácia

Lokalita: Trnava

Projekt: 2019

Realizácia: 2019

Plocha: 39m2

Foto: Iva Štarman

Pod strechou novostavby v centre Trnavy sme navrhli a zrealizovali loftový jedno-izbový nájomný byt. Pri jeho návrhu sme vzali do úvahy univerzálnosť a jednoduchú údržbu pre nájomníkov. Z architektonického hľadiska sme sa zamerali najmä na multifunkčnosť a správne využitie každého metra štvorcového.

Podkrovný mini-byt má výhradne strešné okná a v jedinej obytnej izbe integruje predsieň, kuchyňu, jedáleň, obývačku aj spálňu. Samostatná priestranná kúpeľňa s vlastným oknom je jeho príjemnou prednosťou.

Priestor, svetlo a samozrejme rozloha nás nasmerovali k zariadeniu bytu po jeho obvode. Toto nanajvýš praktické riešenie v sebe zahŕňa aj dostatok úložného priestoru a potlačenie stiesneného dojmu zo strešnej šikminy. Jadro bytu tak zostáva vzdušné a priechodné. Spací kút je od zbytku izby opticky odčlenený lamelovým paravánom, ktorý z druhej strany slúži predsieni ako vešiak.

Úsporná logická dispozícia, minimalistický dizajn a množstvo skrytých ník pre chladničku, oblečenie či práčku v kúpeľni, pomáha malometrážny byt priestorovo a vizuálne nepresýtiť. V tomto smere dobre spolupracujú aj svetlé povrchy, ktoré sú doladené petrolejovým farebným akcentom. Osobitý zjav bytu dotvára terazzová štruktúra s jemným zrnom – v kúpeľni aplikovaná na obklade a v obytnej izbe vo forme umývateľnej tapety.


Top