dom eM

interiérový dizajn + realizácia

Lokalita: Bratislava, Rača

Projekt: 2016

Realizácia: 2018

Plocha: 97m2

Foto: Iva Štarman

Náročnou, no o to krajšou úlohou bolo vytvoriť domov pre manželskú dvojicu, ktorá je investorom a projektantom zároveň. Náš 4-izbový byt sa nachádza na poschodí 2-generačného rodinného domu. Projekt interiéru sme riešili súbežne s projektom stavby, vďaka čomu má výsledok jednotný charakter. Našim úsilím bolo zrkadliť na interiéri vlastné dizajnérske cítenie - našu identitu. Rovnako sme kládli dôraz aj na koncepčné i remeselné prepracovanie detailov.

Za prízemným vstupom sa človeku popri stúpaní po schodoch voľne otvára vzdušná obývačka. Kuchyňa s jedálňou sa pomocou vyladených materiálových a tvarových mimikry stali jej prirodzeným predĺžením. Spoločenská zóna je obkolesená dvoma terasami a plná prirodzeného svetla a výhľadov do okolia. Dominujúce celostenové zasklenie ju prepája s pokojnou atmosférou dvorov a zotiera hranicu medzi interiérom a exteriérom. Nočná časť bytu je sprístupnená cez ústrednú chodbu, kde sme sa bližšie zaoberali témou izbových dvier. Aj v priestoroch kúpeľne a toalety sme kriticky prediskutovali každý detail. Logická dispozícia vrcholí v rozľahlej spálni s integrovaným šatníkom a akcentovanou samostojnou vaňou.

Návrh interiéru bol založený na neutrálnej báze, vyskladanej zo základných aj moderných materiálov. Skrine a dvere z prírodného dubu, umelý kameň v kuchyni a kúpeľni, vinylová podlaha odkazujúca na stromčekové kladenie parkiet. Pre zjemnenie sme zvolili zamatovú textúru závesov, sedačky či koberca a na niektoré zo stien doplnili tapetu. Interiérovú zostavu dotvárajú mosadzné detaily a vlastné nábytkové prototypy. Pozornému oku neujdú vzájomné súvislosti rozmerov, tvarov či materiálov, ako aj dôsledná farebná koncepcia.


Top