dom eR

interiérový dizajn + realizácia

Lokalita: Bratislava, Rača

Projekt: 2016

Realizácia: 2018

Plocha: 65m2

Foto: Iva Štarman

Ťažiskom zadania bolo vytvoriť bývanie na prízemí rodinného domu pre majiteľovu mamu na dôchodku. Za cieľ sme si stanovili ohľaduplné a nanajvýš praktické riešenie.

Naším najvýraznejším vkladom bolo vytvorenie multifunkčného nábytkového bloku pozdĺž vnútorného obvodu bytu. V prvom rade interiér dostal vodiaci prvok, ktorý sprehľadnil rozvetvenú dispozíciu. Nová chrbtica vedie človeka od vstupných dverí cez dennú zónu až do spálne. Integruje úložné skrine aj výstavné poličky. Navyše cez nenápadné dvere sprístupňuje vstupný šatník a kúpeľňu, ktoré sú vstavané v jej útrobách. Takémuto previazaniu značne pomohlo, že sa interiérový návrh riešil súčasne s projektom stavby.

Pre dosiahnutie intímneho charakteru je prízemný byt orientovaný sám do seba. Na druhej strane je príjemne svetlý a dispozícia otvorená, usporiadaná. Rozlohu tohto menšieho 3-izbového príbytku opticky zväčšuje jedna spoločná a jedna súkromná terasa. Pomáha aj množstvo bielych povrchov v omietke a melamíne v dubovom dekóre, ktorého výhodou je jednoduchá údržba.

Bez zbytočných extravagancií návrh interiéru pokorne ustupuje minimalizmu a funkčnosti. Výnimku tvorí burgundská červená, ktorá dodala domu eR nádych elegancie.


Top